Закладіть основу для успішного початку вирощування поросят вже зараз!

Здорові поросята – це основа для успішного вирощування свиней. В даній статті Ви знайдете деякі поради та підказки щодо годівлі поросят.

Основи годівлі поросят

Фундаментом для успішного дорощування поросят і, таким чином, для отримання однорідних, та здорових поросят, які добре ростуть, є безперешкодний розвиток поросят ще з фази підсосу. Тут центральне значення має етап відлучення, коли попереднє основне джерело їжі, молоко, перестає бути доступним для поросят. З цього моменту поросята повинні мати можливість споживати та перетравлювати оптимальну кількість твердого рослинного корму.

Метою доброї годівлі поросят є оптимальна підготовка поросят до важкого періоду зміни корму: Це включає привчання як споживати корм, а також тренування травного тракту.

Годівлю під час дорощуванні поросят можна розділити на чотири фази, в яких корм можна пристосовувати індивідуально та орієнтуючись на потребу. Зміна раціону при цьому можлива в кожній фазі, залежно від специфічних цілей господарства.

Фаза 1 – Молочна випойка поросят

З роками селекційний прогрес у сучасному свинарстві розвивався у напрямку плодючості та розміру гнізда. Для забезпечення оптимального дорощування з розміром гнізда в 16-20 живонароджених поросят, що не є сьогодні чимось незвичним, потрібні можливості для підгодівлі. З такими розмірами гнізда, коли у свиноматки в середньому 14-16 сосків, природа досягає своїх меж, оскільки задні соски, зокрема, дають менше молока, і до них часто дістаються лише найслабші поросята.

Наслідок: більші втрати та нерівні групи. Тому підприємства, орієнтовані на майбутнє, змушені реагувати і тому покладаються на високоякісні замінники молока.

Використовуючи високоякісний замінник молока …

  • можна зменшити втрати поросят на підсосі;
  • поросята є більш життєздатними, а гнізда більш однорідними;
  • порося може привчатися споживанню корму з кормушки вже протягом перших днів життя;
  • нижчу вагу при народженні поросят у більших гніздах можна швидше компенсувати.

Замінник молока не тільки позитивно впливає на розвиток поросят, але і приносить користь для свиноматки. При великій кількості поросят, свиноматка не худне настільки сильно до часу відлучення, в разі використання замінників молока, і, отже, краще підготовлена до наступної супоросності.

Фаза 2 – Прикорм до молока свиноматки

Незалежно від того, чи у формі борошна чи крихт, престартер робить важливий внесок у підвищення споживання корму та привчання поросят до споживання твердих кормів на цій ранній фазі, завдяки своєму смачному складу.

Достатнє споживання прикорму поросям, ще перебуваючи зі свиноматкою, має вирішальне значення, оскільки це єдиний спосіб тренувати травні ферменти і таким чином забезпечити стабільне споживання корму та травлення після відлучення. Наступні значення вказують на орієнтири для споживання прикорму/додаткового корму протягом підсисного періоду:

Орієнтаційні значення споживання корму протягом усього підсисного періоду в грамах / тварину
3-тижневий підсисний період 4- тижневий підсисний період
день мін. опт. день мін. опт.
2-21 200g 400g 2-28 400g 800g

При першій пропозиції твердого корму для поросят, склад корму вирішальний не тільки для його смакових якостей, але і для розвитку травного тракту:

  • Хоча молочні компоненти смачні та легкозасвоювані для поросяти, вони мало корисні для його підготовки до відлучення та подальшого розвитку травного тракту для споживання та використання зерно-соєвої суміші.
  • Попередньо оброблені зернові сприяють отриманню гарного смаку, однак для поліпшення перетравності крохмалю вирішальним фактором є те, яке зерно знаходиться у попередньо підготовленій формі. А саме, тут існують великі відмінності в засвоюваності між різними видами зернових.

Фаза 3 – Перехід від молока до твердого корму

На момент відлучення шлунково-кишковий тракт поросят не повністю розвинений, а тому дуже чутливий.

Недостатнє утворення шлункової кислоти та обмежена активність травних ферментів можуть призвести до розладів травлення. Тому зміцнення травного тракту та здоров’я кишечника є в особливому фокусі уваги кормів для відлучення.

Корми для відлучення повинні характеризуватися наступними ознаками:

  • високо перетравні джерела крохмалю та протеїну;
  • низький вміст сирого протеїну та карбонату кальцію;
  • оптимальне забезпечення кислотами для низької кислото-зв’язуючої ємкості;
  • високий вміст дієтичної клітковини.

Всі ці властивості забезпечують високе здоров’я шлунку та кишечнику та сприяють оптимальному розвитку травного тракту.

Третя фаза – це фаза переходу від молока до твердого корму. Ця фаза починається за кілька днів до або після відлучення. Основна увага тут приділяється стабілізації та сприянню розвитку травного тракту.

Фаза 4 – Мінеральні корми для поросят

Якщо шлунково-кишковий тракт поросяти оптимально підготовлений до відлучення завдяки ранньому прикорму, ніщо не заважає безтурботному дорощуванню поросят.

Власна кормосуміш підприємства пропонує високий рівень гнучкості щодо складу суміші. За допомогою мінеральних кормів для поросят ActivePro, на додаток до корму для відлучення, Ви можете повністю використовувати потенціал продуктивності Ваших поросят.

Мінеральні корми повинні бути оптимальним доповненням до власної суміші зернових та соєвого шроту на підприємстві. Її можна згодовувати поросятам з живою вагою приблизно від 12 кг.

Вітамінно-мінеральні премікси преміум-класу для високих щоденних приростів поросят на дорощуванні:

Подальші фактори успішного дорощування поросят

Сира клітковина як запорука успіху

Виробники поросят зазвичай спочатку дивляться на забезпечення енергією та протеїном. Для успішного дорощування поросят сира клітковина, як компонент корму, відіграє важливу роль.

Стосовно сирої клітковини розрізняють розчинні (наприклад, пектини, олігофруктозу) та нерозчинні волокна (наприклад, целюлозу, лігнін). Нерозчинні волокна необхідні для поліпшення перистальтики кишечника. Це збільшує швидкість проходження корму через травний тракт, а це означає, що порося може швидше споживати новий корм. Розчинні волокна служать джерелом їжі для бажаних бактерій в товстому кишечнику. Вони виробляють коротколанцюгові жирні кислоти (наприклад, бутират, ацетат), які використовуються як енергія для кишкових ворсинок, зумовлюють зниження рівня рН та мають протизапальну дію. Якраз навколо часу відлучення у тварин виникає стрес, на який чутливо реагує кишечник, як важливий імунний орган, тож діяльність кишечника обмежується.

Як уже зазначалося вище, функціональна перистальтика кишечника є важливою для швидкості проходження по ньому корму і, отже, безпосередньо визначальною для споживання корму. Якщо кал залишається в кишечнику занадто довго, оскільки нічого нового не підходить, він твердне і пошкоджує стінку кишечника. Через пошкоджену кишечну стінку токсини потрапляють в кров’яне русло, що призводить до діареї та порушення росту.

У шлунку сира клітковина стимулює клітини, що виробляють соляну кислоту, що забезпечує підвищену секрецію травної кислоти. Це покращує засвоєння поживних речовин, що, в свою чергу, позитивно впливає на щоденний приріст ваги.

Сира клітковина також збільшує об’єм кормової кашиці, що в свою чергу розтягує шлунок. З одного боку, це забезпечує відчуття задоволення у поросят, оскільки вони ситі, а з іншого боку, – більший шлунок вміщує більше корму, що в свою чергу позитивно впливає на споживання корму.
Підсумовуючи, можна сказати, що сира клітковина у кормах робить важливий внесок в успішне дорощування поросят. Поєднання нерозчинних і розчинних волокон у наших продуктах для поросят забезпечує вирощування більш спокійних та міцних поросят, особливо коли йдеться про час навколо відлучення.
.

Кислоти в кормах для поросят

У харчуванні тварин органічні кислоти додають до корму з різних причин.

Деякі кислоти позитивно впливають на сприйняття корму, інші знижують значення рН в кормі та в шлунку, тоді як інші кислоти навіть здійснюють пряму дію на шкідливі мікроорганізми в шлунку та тонкому кишечнику.

Таблиця 1: Огляд кислот та їхня дія:

Кислоти відіграють важливу роль, перш за все, у годівлі поросят: коли поросят підгодовують під свиноматкою, сприйняття корму є вирішальним. Молочна кислота та лимонна кислота сприяють покращенню смаку передстартера.

На момент відлучення шлунково-кишковий тракт поросят ще не повністю розвинений. Ось чому вироблення соляної кислоти у шлунку відлученого поросяти, відбувається лише в дуже обмеженому обє’мі. Однак, соляна кислота забезпечує, щоб рівень рН у шлунку залишався низьким. Ферменти, які перетравлюють кормовий протеїн, можуть працювати лише коли значення рН низьке. Якщо протеїн не розщеплюється ферментами в шлунку, він досягає тонкого кишечника і використовується, наприклад, E. Coli як поживне середовище. В результаті виникає діарея.

Застосування кислот, що знижують рівень рН, підтримує процес травлення у молодого поросяти і тим самим запобігає появі діареї, спричиненої неперетравленим протеїном.

Отже, кислоти у кормах роблять важливий внесок у годівлю поросят як з точки зору покращення смакових якостей, так і здоров’я тварин.

Для додаткового забезпечення кислотами під час дорощування поросят ми також рекомендуємо продукт TriplexS.

Відлучення без стресу

Час відлучення від свиноматки являє собою величезний перелом у житті поросят, що пов’язано з високим рівнем стресу для тварин.

З одного боку, розлучення з матір’ю та перегрупування і пов’язана із цим боротьба за ієрархію в групі викликають соціальний стрес у молодого поросяти. Переходячи в іншу частину приміщення або в інше приміщення, включаючи транспортування, відлучене порося повинне швидко адаптуватися до нового, невідомого середовища. Крім того, основна їжа, а саме молоко свиноматки, зникає в один момент, і порося стає повністю залежним від твердого корму. Активність ферментів для перетравлення цього багатого крохмалем і рослинним протеїном корму ще не є оптимальною при відлученні, як і виробництво шлункової кислоти, що може призвести до ускладнення травлення. Крім того, час відлучення часто припадає на фазу, коли пасивний імунітет знижується, а активний імунітет ще не до кінця сформований: так званий «розрив імунітету». Тварина тут більш сприйнятлива до хвороб.

Для того, щоб пережити цей важкий час, важлива інтенсивна та рання підготовка з боку годівлі. Порося повинно навчитися споживати достатньо твердого корму ще перебуваючи зі свиноматкою, і активність ферментів завдяки цьому також стимулюватиметься.

Крім того, за допомогою використання спеціальних кормів, таких як VitaPilot з пакетом діючих речовин FlavoVital®, можна зменшити інші шкідливі впливи та ефекти. Пакет діючих речовин FlavoVital® з відібраними вторинними рослинними інгредієнтами зміцнює імунітет під час стресу, а спеціальна комбінація пре- та пробіотиків підтримує шлунково-кишковий тракт стабільним. Поросяті оптимально

Як я, як фермер, можу досягти високих приростів?

Мета успішних виробників поросят – продати поросят з однієї групи відлучення з якомога меншими втратами на 70й день життя з живою вагою 28 кг.

Для досягнення цієї мети потрібно мати середньодобові прирости більше 400 г за весь період дорощування.  Збільшення такої величини можна досягти лише в тому випадку, якщо поросята починають їсти дуже рано, а споживання корму в них завжди стабільно високе. Крім того, вони повинні залишатися здоровими протягом усього періоду дорощування, оскільки лише здорові тварини добре їдять та набирають вагу.

Постійне споживання корму протягом усього періоду відлучення та функціональний травний тракт мають вирішальне значення, якщо Ви хочете досягти своєї мети як виробник поросят. Шлунок і кишечник поросят можуть бути добре підготовлені до майбутніх змін у раціоні, лише якщо корм починає споживатися дуже рано ще в підсисний період.

Отже, за 4-тижневий підсисний період порося має спожити від 400 г твердих кормів. Смакові якості престартера надзвичайно важливі, оскільки поросята їдять лише те, що смачне. На момент відлучення шлунково-кишковий тракт ще не повністю розвинений. Зокрема, це означає, що шлункова кислота виробляється лише в обмеженому об’ємі і що травні ферменти ще недоступні в достатній кількості для забезпечення оптимального травлення. Завдяки легкозасвоюваним джерелам протеїну та крохмалю, клітковині, що діє в кишечнику, пакетам ферментів та кислот, а також багатьом іншим складовим добавки ActivePro для відлучення підтримують та полегшують травлення у молодих поросят.

З новими продуктами для поросят ActivePro пропонує кожному керівнику підприємства адекватну стратегію годівлі, незалежно від його індивідуальних потреб.


Nicht mein Thema | Not my topicNicht hilfreich | Not helpfulWeniger hilfreich | Less helpfulEher hilfreich | Rather helpfulSehr hilfreich | Very helpful (3 Stimmen, Durchschnitt: 5,00 von 5)
Завантаження...